Lesplanner
SW
|
Lesdoelen school
|
Inhoud school
|
Bronnen/Planning/Huiswerk/Cijfer
|
2
|
Het is de student duidelijk hoe het keuzedeel is opgebouwd en wat er hierin van hem/haar verwacht wordt
De student legt de begrippen cultuur, vooroordelen, discriminatie en racisme uit en herkent deze begrippen in de documentaire De student benoemt de eigen beginsituatie met betrekking tot bewustzijn (interculturele) diversiteit |
Introductie keuzedeel
Eigen beginsituatie keuzedeel |
Bronnen
|
Planning
Inleiding KD en onderwerp. Oriënterende opdrachten 1 t/m 4 maken (wk 2-3) |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Geen |
|||
3
|
De student heeft zich georiënteerd op cultuurverschillen en culturele diversiteit in het dagelijks leven en op de werkvloer
|
|
BronnenEXTRA OPDRACHTEN
|
Planning
Oriënterende opdrachten 1 t/m 4 maken (wk 2-3-4) |
|||
Huiswerk
Eventueel vlog thuis (af)maken en volgende week laten zien |
|||
Cijfer
Geen |
|||
4
|
De student laat aan de klas in een vlog zien hoe hij/zij of zijn/haar omgeving met cultuurverschillen is omgegaan
De student heeft een GO na de oriëntatie-opdrachten voldoende te hebben uitgevoerd |
Oriëntatie op cultuurverschillen, culturele diversiteit interculturele samenwerking
|
BronnenEXTRA OPDRACHTEN
|
Planning
Opdrachten laten aftekenen bij docent. VLOG laten zien aan de klas. |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Opdrachten ter Beoordeling Vlog: cijfer |
|||
5
|
De student legt het begrip referentiekader uit
De student legt een verband tussen referentiekader en cultuur De student vergelijkt kenmerken van de eigen cultuur met die van andere studenten |
Referentiekader
Cultuurverschillen herkennen |
BronnenEXTRA OPDRACHTEN
|
Planning
N3 opdracht 3 (geen PREZI) Mindmap op papier. |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Geen |
|||
6
|
De student herkent het effect van zijn/haar referentiekader op hoe hij/zij naar anderen kijkt
De student legt het verschil uit tussen stereotypering en discriminatie De student beargumenteert welke situaties hij/zij als normaal ziet en welke niet De student herkent bij zichzelf welke stereotyperende beelden hij/zij heeft |
Referentiekader
Stereotypering |
BronnenEXTRA OPDRACHTEN
|
Planning
Afmaken opdracht laten aftekenen bij docent. |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Cijfer |
|||
7
|
De student kan argumenten benoemen ter ondersteuning van de stelling tijdens het debat.
De student kan zich verplaatsen in een ‘andere’ visie en mening dan de student zelf hanteert. |
Culturele diversiteit
|
Bronnen
EXTRA OPDRACHTEN: Lagerhuis |
Planning
Debat in de klas, Lagerhuis. Zie verantwoording. |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Beoordeling |
|||
8
|
De student legt door middel van een mindmap uit wat culturele diversiteit inhoudt, na zich eerst hier op voorbereid te hebben
De student herkent gewoontes die cultureel gemotiveerd zijn De student bespreekt met anderen welke nieuwe inzichten op het gebied van cultuurverschillen hij/zij heeft verkregen |
Culturele diversiteit
Cultuurverschillen herkennen |
Bronnen
|
Planning
N3 opdracht 10 |
|||
Huiswerk
Evt. interview afmaken. |
|||
Cijfer
Geen |
|||
9
|
De student bevraagt anderen op culturele kenmerken
De student benoemt cultuurverschillen tussen eigen cultuur en de cultuur van de medestudent |
Cultuurverschillen onderzoeken in enquête of interview
|
Bronnen
|
Planning
N3 opdracht 10 |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Cijfer |
|||
10
|
De student verdiept zich in een cultuur.
De student presenteert de cultuur aan de klas. |
Verschillende culturen
|
Bronnen
EXTRA OPDRACHTEN |
Planning
Presenteren cultuur. Zie verantwoording. Voorbereiden. |
|||
Huiswerk
Evt. thuis verder maken. |
|||
Cijfer
Geen |
|||
11
|
De student verdiept zich in een cultuur.
De student presenteert de cultuur aan de klas. |
Verschillende culturen
|
Bronen
EXTRA OPDRACHTEN |
Planning
Presenteren cultuur. Zie verantwoording. Uitvoeren voor de klas |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Beoordeling |
|||
12
|
De student onderzoekt hoe mensen omgaan met cultuurverschillen als ze met elkaar moeten samenwerken
De student onderzoekt wat mensen doen als er botsingen of problemen zijn die met cultuurverschillen te maken hebben |
Onderzoek cultuurverschillen
|
BronnenEXTRA OPDRACHT VOLGT
|
Planning
N3 opdracht 7 Voorbereiden. |
|||
Huiswerk
Evt. thuis verder maken. |
|||
Cijfer
Geen |
|||
13
|
De student onderzoekt hoe mensen omgaan met cultuurverschillen als ze met elkaar moeten samenwerken
De student onderzoekt wat mensen doen als er botsingen of problemen zijn die met cultuurverschillen te maken hebben De student verwerkt resultaten in verslagvorm en in grafiek |
Onderzoek cultuurverschillen
Verslag resultaten. |
BronnenEXTRA OPDRACHT VOLGT
|
Planning
N3 opdracht 7 Uitvoeren |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Cijfer |
|||
14
|
De student herkent hoe normen en waarden binnen de Nederlandse cultuur kunnen botsen met normen en waarden binnen andere culturen
De student herkent de culturele verschillen in betekenissen van gebaren Je brengt in beeld welke problemen met een culturele achtergrond er kunnen spelen op de werkvloer en hoe deze aangepakt kunnen worden |
Normen en waarden Nederlandse cultuur t.o.v. andere culturen
Gebaren Culturele verschillen op de werkvloer |
Bronnen
|
Planning
N3 opdracht 11 Voorbereiden |
|||
Huiswerk
Evt. thuis verder maken. |
|||
Cijfer
Geen |
|||
15
|
De student verwoordt welke problemen met een culturele achtergrond er kunnen spelen op de werkvloer en hoe
deze aangepakt kunnen worden De student beschrijft aan de hand van het ui-diagram zijn/haar eigen cultuur |
Culturele verschillen op de werkvloer
Het ui-diagram Presentatie Digitale Collage |
Bronnen
|
Planning
N3 opdracht 11 Af laten tekenen door docent |
|||
Huiswerk
Geen |
|||
Cijfer
Beoordeling |
|||
16
|
De student kijkt vanuit andere perspectieven
De student leert wat discriminatie voor gevolgen en invloed kan hebben. |
Discriminatie en bewustwording
|
Bronnen
Video: ‘Wit is ook een kleur’ (Of andere keus door docent) |
Planning
Bioscoop + opdracht Film kijken met vragen en na de film vragen inleveren. |
|||
Huiswerk
Evt. thuis vragen verder afmaken. |
|||
Cijfer
Beoordeling. |
|||
17
|
De student maakt onderscheid tussen de F- en G-culturen en herkent kenmerken in de praktijk
De student neemt kennis van de inhoud van de inburgeringstest |
F- en G-culturen
Inburgeringstest Cultuurverschillen |
Bronnen
|
Planning
N3 opdracht 8 + 9 |
|||
Huiswerk
Evt. opdracht thuis afmaken. |
|||
Cijfer
Beoordeling |
|||
18
|
De student verdiept zich in cultuurverschillen
|
Verbinding met de praktijk
|
Bronnen
EXTRA OPDRACHT VOLGT |
Planning
Docent organiseert leuke afsluiter. Bijv. gastspreker, werkveldbezoek etc. |
|||
Huiswerk
|
|||
Cijfer
|
|||
19
|
De student verwoordt hoe hij/zij om zou gaan met ethische dilemma’s m.b.t. intercultureel werken
|
Ethische dilemma’s
Interculturele competenties Interculturele casuïstiek |
Bronnen
Vooroordelen ‘ook ik ben Nederlands’ EXTRA OPDRACHT VOLGT |
Planning
|
|||
Huiswerk
|
|||
Cijfer
|
|||
20
|
De student evalueert het lesprogramma op product en proces
|
Evaluatie lesprogramma
|
Bronnen
|
Planning
|
|||
Huiswerk
|
|||
Cijfer
|